Padomi veselīgas ādas baudīšanai ziemā

Latvijas aukstās ziemas, kad valda sals, brāzmaini vēji un nepatīkams mitrums, mūsu ādai rada dažādas problēmas – tā kļūst sausāka un novājinās tās aizsargspējas. Līdz ar aukstā gadalaika iestāšanos, uz ādas var parādīties sausi sarkani plankumi, ādas lobīšanās, pat plaisas un akne tipa izsitumi. Lai izvairītos no šīm problēmām, dermatoloģe Māra Rone-Kupfere sniedz trīs vienkāršus padomus, kā saglabāt veselīgu ādu arī ziemā.

  • Izvēlies atbilstošu sejas krēmu

Ziemā mūsu āda tiek pakļauta ne tikai aukstumam, bet arī krasām temperatūras izmaiņām. Starpība starp temperatūru ārā un iekštelpās var sasniegt līdz pat desmit grādiem, kas izraisa sejas apsārtumu, sausu ādu vai pat ādas lobīšanos. Lai atjaunotu ādas mitruma līmeni, jāizvēlas sejas krēms, kas bāzēts uz taukvielām un eļļām bagātiem līdzekļiem. Ja dienas laikā paredzēts pavadīt laiku ārpus telpām, ieteicams lietot vitamīniem un eļļām izteikti bagātus krēmus. Tos ieteicams uzklāt vismaz pusstundu pirms došanās ārpus mājas. Tas ir minimālais laiks, lai krēms absorbētos ādā. Savukārt, uzturoties tikai mājās, var izvēlēties vieglākas tekstūras mitrinātājus.

  • Pievērs uzmanību aizsarkrēmu sastāvam

Ziemā jāizvēlas krēms, kas balstīts uz dabiskām augu izcelsmes eļļām un vaskiem. Šādi krēmi palīdz izveidot ādas aizsargmembrānu, kas novērš ādas mitruma zudumu. Krēmu sastāvā izmantotās eļļas un to maisījumi nesasalst pat pie ļoti zemas temperatūras, āda nepaliek taukaina un netiek nosprostotas poras. Tāpat to sastāvā esošās dažādās eļļas ar aromterapijas īpašībām var, piemēram, palīdzēt atslābināties pirms miega.

  • Neaizmirsti ādu mitrināt

Lai nodrošinātu ādai pietiekamu mitruma līmeni, nepietiek tikai ar atbilstoša krēma lietošanu. Tāpat ziemā ādu nav ieteicams mazgāt ar karstu ūdeni, jo tas vēl vairāk pastiprinās ādas sausumu. Tā vietā jāizvēlas krēmīgas konsistences ādas tīrīšanas līdzekļi – attīrošs pieniņš vai alkoholu nesaturošs toniks. Jācenšas izvairīties arī no ādas kopšanas līdzekļiem, kuri veidoti uz ūdens bāzes, jo tie nodrošina ādai mitrumu tikai uz īsu laiku. Ja ādas sausuma radītās problēmas neizdodas kompensēt tikai ar krēmu palīdzību, tad nepieciešams papildus lietot serumus un maskas, lai nodrošinātu intensīvu iztrūkstošo vielu piegādi.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment