Pēc vasaras brīvdienām darbību atsāk seminārs topošajām māmiņām „Gaidību 4dienas”

Š.g. 28.jūlijā plkst. 11.00 pēc vasaras brīvdienām topošās māmiņas tirdzniecības centrā „Domina” jau atkal ir aicinātas pulcēties bezmaksas seminārā „Gaidību 4dienas”. Tā laikā grūtnieces varēs uzzināt par sezonālo uztura terapiju vasarā, mājas dzemdībām, garīgās un fiziskās veselības uzlabošanu ar mākslas terapijas palīdzību, vārdu piešķiršanu bērniem, šūpuļdziesmām un to nozīmi mazuļa audzināšanas procesā, kā arī par bērnu emocionālo audzināšanu.

Grūtniecības laikā uzturam jāpievērš īpaša uzmanība, ja nepieciešams, pat jāmaina ēdienkarte. Magnijs, dzelzs, minerālvielas, vitamīni un citas svarīgas vielas – „Wellslim centra” uztura terapeite Guna Rijkure seminārā pastāstīs, kāda ir šo vielu nozīme tieši grūtniecības laikā, kur tās sastopamas dabā un ar kādiem pārtikas produktiem tās iespējams uzņemt organismā.

Stingra pārliecība par saviem spēkiem, nepatika pret ārstniecības iestādēm, modes lieta, apstākļu sakritība – tie ir daži no iemesliem, kāpēc sievietes mūsdienās izvēlas dzemdēt mājās. Mediķu un māmiņu attieksme pret mājas dzemdībām gan ir pretrunīga, tāpēc savā viedoklī par šo tēmu ar grūtniecēm dalīsies dūla Katrīna Puriņa.

Savukārt vairāk par garīgās un fiziskās veselības uzlabošanu ar mākslas terapijas palīdzību „Gaidību 4dienu” laikā pastāstīs četru bērnu māmiņa un maģistre veselības aprūpē Inese Bērziņa. Pirms semināra viņa vien atklāj, ka Latvijā mākslas terapijā izmanto mākslas (vizuāli plastiskās mākslas, mūzikas, dejas kustību, drāmas) līdzekļus, tehnikas un paņēmienus un terapeitiskā vide grūtniecēm un jaunajiem vecākiem piedāvā drošības sajūtu, rosina radošumu un palīdz organizēt un apzināt procesā gūto pieredzi.

Grūtniecēm jau iepriekš jāgatavojas arī laikam, kad mazulis būs nācis pasaulē, tostarp arī tam, kādu vārdu bērniņam piešķirt. Diemžēl atgadoties, ka pēc atgriešanās no dzemdību nama vecāki steidzas uz dzimtsarakstu nodaļu ar prasību mainīt bērna vārdu, ko paši tikko izvēlējušies un reģistrējuši. Kā norāda Valsts valodas aģentūras lingviste Dite Liepa, tādu gadījumu ir salīdzinoši daudz, tādēļ viņa konsultēs par vārda piešķiršanu bērnam un dalīsies pieredzē par labajiem un sliktajiem piemēriem.

Gulētiešanu bērnam īpašu padara dažādi rituāli, piemēram, mūzika, pasaku klausīšanās un „arlabunakti” sveiciens visiem ģimenes locekļiem. Taču viens no skaistākajiem brīžiem bērnam pirms iemigšanas ir šūpuļdziesma, kad viņš var dzirdēt mātes vai tēva balsi, tādēļ semināra apmeklētājām vairāk par šūpuļdziesmu nozīmi bērna audzināšanā atklās perinatālā psiholoģe un psihoterapeite Mirdza Liepiņa. Savukārt „Veselības centra 4” filiāles „Bērnu veselības centra” psihologi Laila un Māris Majori semināra laikā ar topošajām māmiņām diskutēs par bērna emocionālo audzināšanu.

Papildus 28.jūlijā līdz pulksten 16.00 t/c „Domina” topošās māmiņas un māmiņas ar mazuļiem, uzrādot „Gaidību 4dienu” kartes, varēs iegādāties grūtnieču, zīdaiņu un bērnu preces ar īpašām atlaidēm, kā arī izmantot speciālos piedāvājumus dažādos t/c „Domina” veikalos, lai iegādātos apģērbu, apavus, kosmētikas un skaistumkopšanas līdzekļus sevis palutināšanai. „Gaidību 4dienas” kartei var pieteikties semināra laikā. Vairāk informācijas par „Gaidību 4dienas” piedāvājumiem mājas lapā: http://www.domina-shopping.lv.

Semināra norises vieta paliek nemainīga – t/c „Domina” pie restorāna „Vairāk Saules”. Nākamā „Gaidību 4diena” – 25.augustā.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment