Kā pareizi izvēlēties vīnu?

Draugi uzaicinājuši vakariņās? Paši esat uzaicinājuši draugus? Kādu vīnu izvēlēties no klāsta, kas nav aptverams. Nevajag satraukties, izvēle jāreducē, ievērojot pāris padomus.
1. padoms

Viss atkarīgs no tā, ko gatavojaties ēst. Ja esat ieplānojuši vienkāršas vakariņas, nav nepieciešams iedziļināties niansēs, no galvas mācoties neskaitāmus nosaukumus.

Vieglie galda vīni – baltvīni un daži sarkanvīni – sader ar vieglām vakariņām – zivīm, vistām.

Gaļas ēdieni no liellopa, meža gaļas, kā arī ēdieni kopā ar sātīgām mērcēm sader ar piesātinātākiem vīniem – tādi ir sarkanvīni.
2. padoms

Izvēlieties vīnu no iemīļotā reģiona. Ja cienāt klasiskās vērtības, izvēlieties vīnu no kādas Eiropas valsts – Francijas, Itālijas vai Vācijas, jo tur vīndari tradīcijas kopj simtiem gadu. Par Jaunās pasaules vīniem dēvē Kanādas, Austrālijas, Čīles, Dienvidāfrikas vīnus.
Daži ieteikumi

Labi ir ASV Kalifornijas štatā ražotie vīni, kas nāk no Oregonas, Napas, Sonomas.

Labākie franču vīni top Bordo, Burgundijas un Šampaņas provincēs.

Labākais vīndaru reģions Itālijā ir Toskāna, kas ir pazīstama visā pasaulē ar populāro Chianti marku.

No Austrālijas vīniem labākais ir Shiraz.
3. padoms

Pirms vīna iegādes pievērsiet uzmanību vīna izgatavošanas gadam. Tas ir mīts – jo vecāks vīns, jo tas labāks. Nosacījums attiecas tikai uz pāris šķirnēm, pārējās vīna šķirnes ar gadiem savas labās īpašības zaudē.

Tā saucamie lētie galda vīni top no aktuālā gada vīna ražas, citus vīnus ražotāji jau ir noturējuši vismaz vienu vai divus gadus un tikai pēc tam nogādājuši tirdzniecības tīklā, tāpēc iegādājoties 2009 vai 2008 gada vīnu, jūs nekļūdīsieties. Speciālie vīni, kuru izgatavošanas gads ir krietni vecāks, būs ievērojami dārgāki un vairāk piemēroti īpašām svētku reizēm, nevis ikdienas vakariņām.

epadomi.lv

PĀRMĒRĪGA ALKOHOLA LIETOŠANA KAITĒ JŪSU VESELĪBAI

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment