Roku kopšana pēc darba dārzā

Nekas tā nesausina un nebojā roku ādu kā darbs dārzā bez cimdiem. Manikīre Anita Zvingule uzsver, ka cimdi, darbojoties pa zemi, jāvelk obligāti.

Ieteicams, lai tie nebūtu gumijas, bet gan auduma cimdi, kam plaukstu daļa apstrādāta ar ūdens necaurlaidīgu materiālu. Gumijas cimdi ļoti sausina nagus.

Pirms darba ieteicams ar nagiem paskrāpēt ziepju gabalu, jo ziepju daļiņas pasargās nagus no netīrumiem un pēc tam viegli nomazgāsies. Rokas jāiesmērē ar krēmu, sevišķi, ja velk gumijas cimdus.

Pēc darba, īpaši, ja strādāts bez cimdiem, nepieciešams rokas notīrīt ar pīlinga krēmu. Tas atbrīvo no atmirušās ādas. Uzlabosies ādas apasiņošana, un tā kļūs uzņēmīgāka pret kopšanu. Pīlingam ērti izmantot kafijas biezumus. Abrazīvu krēmu var pagatavot, samaļot mandeles un auzu pārslas. Ņem pa ēdamkarotei mandeļu, auzu pārslu un tējkaroti olīvu vai mandeļu eļļas. Samitrina rokas ar siltu ūdeni un vairākas minūtes masē ar šo maisījumu.

Veikalos var nopirkt īpašu līdzekli roku tīrīšanai. Ieēdušos netīrumus labi notīra citrona sula vai kāds cits skābi saturošs līdzeklis, tikai pēc tam nav jāmazgā rokas ar ziepēm, bet vienkārši jānoskalo.

Dažas saimnieces pēc darba dārzā mēdz mazgāt veļu, lai dabūtu rokas tīras. Manikīre uzsver, ka tas bojā ādu, un nākamreiz rokas būs vēl netīrākas.

Ja rokas kļuvušas raupjas, sasprēgājušas, uz nakti noteikti jālieto nakts krēms biezā kārtā vai arī speciāla roku maska, ieteicams uzvilkt arī kokvilnas cimdus (tos var nopirkt aptiekās). Siltums pastiprinās iedarbīgo vielu uzsūkšanos, un nākamajā rītā āda atkal būs maiga. Ļoti labi roku ādu ietekmē tauksakne. Raupjas un sasprēgājušas rokas var peldināt tauksaknes tējā. Var pagatavot ārstniecisku pastu: samaļ auzu pārslas un izžāvētas tauksaknes lapas (pa 2 ēdamkarotēm), pievieno ēdamkaroti jogurta bez piedevām, karoti medus un piepilina piecus pilienus lavandas eļļas. Ar šo pastu ieziež rokas, uzvelk cimdiņus un patur vismaz pāris stundu.

Roku āda saules staru iedarbībā daudz ātrāk noveco, tāpēc jāizmanto dienas krēms vai losjons ar UV staru filtru.

news.frut.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment